ПРУФ! Срібна монета НБУ "Надання статусу країни-кандидата на членство в ЄС" 10 гривень, 2022 у футлярі
Пам’ятні монети присвячені знаковій події, що наближає час повернення України до європейської сім’ї народів, де наша країна опосередковано завжди була присутня самобутнім етнокультурним простором, активним учасником міжнародного життя, залишивши яскравий слід в історії Європи.
Уже в ХІ столітті Україна мала багато тісних династичних зв’язків з європейськими державами, з другої половини ХІІІ століття – магдебурзьке право, що було показником приналежності до історичної Європи з її цінностями та життєвим устроєм. У козацькі часи – потужний розвиток освіти та культури. Зокрема, мистецтво розвивалося під впливом європейського бароко, що набуло своєрідних форм козацького бароко.
Цивілізаційна орієнтація України на Захід – це не тільки данина давнім історичним зв’язкам, а й спосіб самозбереження української нації, гаслом якої повинен стати заклик Миколи Хвильового: "Геть від Москви!", у бік цивілізованих країн, розвиток яких ґрунтується на національному принципі державного устрою.
На аверсі монети на дзеркальному тлі розміщено: стилізоване зображення європейського континенту, ліворуч від якого декоративний елемент у вигляді мозаїчного декору, що символізує різноманіття народів, культур, свободу вибору власної долі, відсутність формальних кордонів; на європейському континенті виділено контури України, яка, ніби пазл, доповнює цілісність Європи та “повертається” додому, де завжди опосередковано була присутня, починаючи з династичних зв’язків Київської держави; праворуч: малий Державний Герб України та напис УКРАЇНА (півколом); номінал– 10 та графічний символ гривні; рік карбування монет – 2022 та напис – ПОВЕРНЕННЯ ДОДОМУ (унизу).
На реверсі монети на тлі стилізованих тризубів розміщено карту України, оздоблену стилізованим національним орнаментом вишивки (карта оздоблена голографічним елементом, який має кінетичний ефект: якщо змінювати кут його нахилу, спостерігається динамічна зміна зображення орнаменту, променів та адміністративної карти України), обрамлену дванадцятьма зірками, що символізують народи Європи в єдності; по колу напис: НАДАННЯ СТАТУСУ КРАЇНИ-КАНДИДАТА НА ЧЛЕНСТВО В ЄС.